,,Šokis – tai poema, o kiekvienas jo judesys – žodis”
Mata Hari

2021 m. balandžio 27 dieną startavo Nemenčinės vaikų lopšelio–darželio pedagogų inicijuotas Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų konkursas–festivalis ,,Šoka paukščiai, šoka gėlės, šoka netgi boružėlės“, skirtas Tarptautinei šokio dienai paminėti.

Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti konkurse–festivalyje atsiliepė aštuonios rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos – Mickūnų vaikų lopšelis–darželis, Maišiagalos vaikų lopšelis–darželis, Eitminiškių pagrindinė mokykla, Glitiškių vaikų darželis, Nemėžio vaikų lopšelis–darželis, Nemenčinės vaikų darželio skyrius Rudausių daugiafunkcis centras, Pagirių vaikų darželis „Pelėdžiukas“ ir Nemenčinės vaikų lopšelis–darželis. Ugdytinius konkursui-festivaliui ruošė 28 pedagogai, dalyvavo 161 šokėjas.

Konkurso dalyvių kūrybines idėjas, saviraišką ir sceninę patirtį vertino kompetentinga komisija: Danuta Biekšienė, Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytoja metodininkė, Alina Čemierys, Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželio judesio korekcijos mokytoja metodininkė, Jelena Moroz, Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja, Edita Suboč, Vilniaus r. Mickūnų vaikų lopšelio-darželio meninio ugdymo (šokio) mokytoja ir Ilona Fedorovič, Vilniaus r. Kabiškių vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.

Visiems konkurso dalyviams bus įteikti Vilnius r. Nemenčinės vaikų lopšelio – darželio direktoriaus padėkos raštai, o nugalėtojai bus apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis.

Vertinimo komisijai teko nemenka užduotis atrinkti pačius geriausius ir šauniausius, todėl buvo nuspręsta nugalėtojais pripažinti po tris kiekvienos amžiaus grupės šokėjus.

Dviejų–trejų metų nugalėtojai:

1-oji vieta

Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės šokis „Tiki tiki room“.

Mokytoja Andžela Gasperovič

2-oji vieta

Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio „Meškučių“ grupės šokis „Meškiukų la la la“.

Mokytoja Ivona Kačanovskaja

3-oji vieta

Nemenčinės vaikų lopšelio darželio „Drugelių“ grupės šokis „Wesoły lisek”.

Mokytoja Olga Garnega

Ketverių–penkerių metų nugalėtojai:

1-oji vieta

Mickūnų vaikų lopšelis-darželis „Gudručių“ grupės šokis „Pavasario žaidimai“.

Mokytoja Edita Suboč

2-oji vieta

Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis „Žvirbliukų“ grupės šokis „Varlyčių mankštelė“.

Mokytoja Gražina Golubovienė

3-oji vieta

Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis „Bitučių“ grupės šokis  „Sėjau rūtą“.

Mokytoja Danutė Janavičienė

Nominacija ,,Spalvingiausias šokis“

Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis „Varlyčių“ grupės šokis „Z wiosną“.

Mokytoja Viktorija Muravskaja

Nominacija ,,Ritmiškiausias šokis“

Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis „Žvirbliukų“ grupės šokis „Laikrodukai“.

Mokytoja Gražina Golubovienė

Nominacija ,,Atkakliausi šokėjai“

Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis „Bitučių“ grupės šokis „Bitutės“. Mokytoja Danutė Janavičienė

Šešerių-septynerių metų nugalėtojai:

1-oji vieta

Pagirių vaikų darželio „Pelėdžiukas“ ,,Šypsenėlių“ grupės šokis ,,Boružėlė septintaškė“.

Mokytoja Alina Čemierys

2-oji vieta

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Nykštukų“ grupės šokis „Poleczka“.

Mokytojos Viktorija Piatkova, Gražina Švaikovskaja, Juzefa Markėvič, Alina Verbaitis.

3-oji vieta

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės šokis „Ciceliukė Marceliukė“.

Mokytojos Viktorija Piatkova ir Nerija Četrauskaitė.

Nominacija ,,Žavingiausias šokis“

Eitminiškių pagrindinės mokyklos priešmokyklinė grupės šokis „Motyle“.

Mokytoja Lena Šilingienė.

Nominacija ,,Nuotaikingiausias šokis“

Glitiškių vaikų darželio „Drugelių“ grupės šokis „Aram zam zam“.

Mokytoja Edita Malinovskienė.

Nominacija ,,Jautriausias šokis“

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Nykštukų“ grupės šokis „Little lullaby“.

Nominacija ,,Įspūdingiausias šokis“

Nemėžio vaikų lopšelio-darželio „Boružiukų“ grupės šokis „Gyvūnų šokis“.

Mokytojos Agnė Sarul ir Anna Jusevič.

Nominacija ,,Draugiškiausias šokis

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės šokis „Linksmapolkė“.

Mokytojos  Viktorija Piatkova, Nerija Četrauskaitė.

Nominacija ,,Masiškiausias šokis

Nemenčinės vaikų darželio skyrius Rudausių daugiafunkcio centro vaikų grupės šokis ,,Gėlių šokis pievoje” ir Spoko Loko ,,Tańce połamańce”.

Mokytojos Dorota Šaripa, Ivanesa Žilevič, Irena Danilevič.

Šokių konkurso–festivalio organizatoriai bei vertinimo komisija tikisi, jog šis renginys Vilniaus rajone taps tradiciniu ir kasmet suburs vis daugiau dalyvaujančiųjų bei ugdys mažųjų meilę šokiui.